Aktualności z życia szkoły, kadra, osiągnięcia, historia, gazetka szkolna, publikacje

Fotoklub – koło fotograficzne

 

Uwaga: Jesteś uczniem lub pracownikiem naszego gimnazjum masz sprzęt i lubisz fotografować? Zakładamy galerię FOTOKLUBU. Przyjdź na zajęcia koła fotograficznego lub prześlij nam zdjęcia na adres gimtuplice@gmail.com , a znajdą się w naszej galerii. Przyjmowane będą zdjęcia w kategoriach: Tuplice, krajobraz, przyroda, ludzie, portret, zwierzęta, architektura, szkolne i inne. Zdjęcia mogą być wykonane aparatem cyfrowym, telefonem lub skanowane. Jeden warunek – musisz być autorem zdjęcia i nie może ono nikogo obrażać.  Każde zdjęcie powinno posiadać tytuł i autora oraz informację w jakiej kategorii ma się znaleźć.

Dariusz Wypych (opiekun koła fotograficznego)

 

Aktualności FOTOKLUBU

Zajęcia koła fotograficznego odbywają się w każdy piątek o godz. 7.30 (jeżeli idziemy w plener zajęcia w pracowni są odwołane)

PORADY FOTOKLUBU

– Przed wysłaniem zdjęcia sprawdź czy jest dobrze wykadrowane (może na zdjęciu są niepotrzebne elementy i trzeba je odciąć. Nie zmieniaj jednak proporcji zdjęcia.

– Staraj się nie używać datownika w aparacie

– Przed wysłaniem sprawdź jaką wielkość ma plik (jeśli powyżej 1 Mb zmień jego rozdzielczość ale zapisz na swoim dysku plik pod inną nazwą aby nie zniszczyć oryginału).

-przesyłaj zdjęcia w formacie JPG,

OPROGRAMOWANIE

LogoPicasaPicasa – Przeglądarka grafiki, która po zainstalowaniu w systemie automatycznie wyszukuje wszystkie pliki graficzne znajdujące się na dysku. Możemy również manualnie dodać katalog ze zdjęciami. Picasa dodatkowo posiada szereg narzędzi dzięki którym możemy odmienić nasze zdjęcia w szybki i prosty sposób. Do dyspozycji mamy wiele efektów: redukcja czerwonych oczu, zmiany kolorystyki zdjęć (rozjaśnianie, przyciemnianie, sepia, itp.), dodawanie napisów ozdobnych na zdjęcia i wiele innych. Picasa umożliwia również szybki upload zdjęć na serwer, wydruk, tworzenie albumów itp. Potężne darmowe narzędzie które jest wciąż rozwijane.

Jeśli potrzebujemy narzędzia do edycji zdjęć lecz nie chcmy płacić za oryginalnego Photoshopa, Paint Shop Pro lub inny program edycyjny, a GIMP nas trochę denerwuje , darmowa aplikacja Paint.NET może okazać się rozsądną alternatywą. Paint.NET można ściągnąć z tej witryny. Poniżej kilka linków przydatnych do pracy z programem:

Poradnik użytkownika oraz instrukcja instalacji na komputerze

Wtyczki przydatne do programu

Galeria zdjęć (zajęcia fotograficzne)

 Zajęcia fotograficzne 2012

Galeria Tuplice

(aktualizowana od 2007 roku – powstała w wyniku działań projektu “Malowane Wyobraźnią”)

Tuplice dzisiaj
Tuplice i okolice przed 1945
Tuplice 1945-1989
Chełmica
Chlebice
Czerna
Matuszowice
Świbinki
Nowa Rola
Jagłowice
Gręzawa
Tuplickie zachody słońca
Szybki kontakt

Zespół Szkół w Tuplicach
Publiczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej
ul. Daszyńskiego 1
68-219 Tuplice
tel. 68 3625337
sekretariat - gimtuplice@interia.pl

redakcja strony internetowej
d.wypych@edu.tuplice.pl

Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny
SKKT Tuplice

Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny

Szkolna Platforma Edukacyjna
Szkolna Platforma Edukacyjna
Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Odkrywców Talentów