TRZYMAJ FORMĘ

Nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia z programu “TRZYMAJ FORMĘ!”

Jego celem było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej,  pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka, jak również wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych. Uczestnicy zostali zaopatrzeni w materiały edukacyjne. Ponadto dużego wsparcia uczniom udzielała nasza Pani pielęgniarka Alicja Szer, która zawsze służyła pomocą w tematach dla nich trudnych oraz przeprowadzała prelekcje, pogadanki i ćwiczenia praktyczne z naszymi uczestnikami i laureatami. Na Panią Alę zawsze można liczyć.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do I etapu przystąpiło 15 uczniów naszego gimnazjum. Uczniowie z najwyższymi wynikami, czyli 10 osób w II etapie konkursu brali udział w Żarach w Sanepidzie. Spośród naszej ?dziesiątki? pięć osób uzyskało tak wysokie wyniki, że zakwalifikowali się  do III etapu-finałowego konkursu, który zostanie przeprowadzony w Warszawie.

Trzymamy kciuki za naszym laureatów!!!!   Powodzenia.

Koordynator Małgorzata Szmigielska