Praca na lekcjach metodą projektów

Dnia 9 listopada w naszej szkole
na języku polskim odbyły się pokazy
projektów klasy II a i obydwu klas III.
Dotyczyły one lektur, które niedawno
przeczytali.

Projekt klasy II a nosił tytuł “W tajemniczym świecie Sapkowskiego”. Zadanie, nad którym pracowali 4 tygodnie, polegało na przygotowaniu scenki do samodzielnie opracowanego scenariusza na podstawie “Krwi elfów” Andrzeja Sapkowskiego oraz wykonaniu plakatu, który przedstawiał ten niezwykły świat pełen fantastycznych istot. Oprócz dobrych ocen uczniowie świetnie się bawili (jak widać na załączonych zdjęciach) oraz utrwalili materiał niezbędny do egzaminu.

W klasach III uczniowie byli podzieleni na pięcioosobowe grupy. Mieli za zadanie przygotować prezentację z nagranym filmem oraz plakat. Po 4 tygodniach wspólnej pracy, zaprezentowali się na forum klasy. Najlepiej wywiązała się z zdania grupa pod “dowództwem” Pawła Kielera z III b. Natomiast Kubę i Gracjana wszyscy zapamiętają jako konstruktorów “czołgu” do potrzeb filmu:)