WYCIECZKA EDUKACYJNA DO JEZIOR WYSOKICH 8.11.2012 r.

Dnia 8 listopada 2012 roku uczniowie klas drugich odwiedzili  Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Wyjazd zorganizowała p. Renata Marcinkowska.

W drewnianej leśniczówce z 1926 roku  uczniowie zwiedzili pięć sal wystawowych dotyczących hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, użytkowania lasu i kulturotwórczej roli lasu. Wszystkie gabloty i eksponaty opatrzone były szerokim komentarzem przewodnika.

Gimnazjaliści mieli też możliwość podziwiania niesamowitych pejzaży z  wieży widokowej o wysokości 41 metrów,  która została zbudowana na wzór latarni morskiej.

Na terenie ośrodka mogliśmy zobaczyć również ogród dendrologiczny (ok. 2 ha), którego głównym założeniem jest zgromadzenie jak największej liczby różnych gatunków sosen. Widzieliśmy  również  ciekawe gatunki drzew i krzewów z różnych stron świata np. mamutowiec olbrzymi, cedry, szydlica japońska, kłęk kanadyjski, tulipanowiec, kasztan jadalny.

Bezpośrednio przy ośrodku utworzono leśną ścieżkę dydaktyczną “Na Wąwozach”, którą przebyliśmy w całości. (ok 1500 metrów)

Na zakończenie wycieczki najbardziej kreatywni i aktywni  uczniowie otrzymali od przewodnika upominki.

Opiekunami wycieczki byli p. Renata Marcinkowska i p. Tomasz Paluszkiewicz

Tomasz Paluszkiewicz

Więcej zdjęć już niedługo w galerii.