Świętujemy ze śpiewem na ustach!

Dnia 12 listopada odbył się apel z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody jednego z najważniejszych świąt w naszym państwie przygotowali uczniowie klas IIIb i IIa gimnazjum. Widzowie mogli zapoznać się z faktami historycznymi dotyczącymi tego wydarzenia. Trzecioklasiści przygotowali prezentację multimedialną oraz część recytatorską. Uczniowie klasy drugiej przeprowadzili Konkurs Piosenki Żołnierskiej, w którym udział wzięli przedstawiciele poszczególnych klas. Frekwencja dopisała. Chętni prezentowali różny poziom artystyczny, ale jury brała również pod uwagę zaangażowanie młodych artystów.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zajęła klasa IIIa, w klasach IV-VI była to klasa Vb, natomiast najlepsza w gimnazjum okazała się uczennica klasy IIa- Aleksandra Kowalska.

Organizatorzy imprezy, Tomasz Paluszkiewicz oraz Piotr Haracz, obiecują, że będzie to wydarzenie cykliczne.

Tomasz Paluszkiewicz