Aktualności z życia szkoły, kadra, osiągnięcia, historia, gazetka szkolna, publikacje

Finał wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup 2011- Nasi mają brązowy medal.

coca_cola Rywalizacja od samego początku była bardzo ciekawa i pasjonująca, gdyż tylko najlepsze drużyny w grupach zdobywały bezpośrednie przepustki do półfinałów i mogły walczyć o zwycięstwo.

W turnieju chłopców zwycięzcami grupy A okazali się reprezentanci Gimnazjum z Tuplic, którzy wygrali rywalizację z kolegami ze Świebodzina oraz Nowego Miasteczka. Bezapelacyjnie najlepszą drużyną grupy B okazała się natomiast ekipa Gimnazjum nr 1 z Kostrzyna n/Odrą. W pierwszym meczu turniejowym kostrzynianie pewnie pokonali Gimnazjum nr 2 z Sulechowa 6:3, a swój awans do półfinału przypieczętowali zwycięstwem 3:0 nad drużyną z Międzyrzecza. W półfinale zawodnicy z Kostrzyna trafili na zwycięzcę grupy D, w której rywalizację nieoczekiwanie wygrało Gimnazjum z Jasienia. W drugim półfinale los skojarzył wspomnianych wcześniej zawodników z Tuplic ze zwycięzcą grupy C ? Gimnazjum Sportowym nr 4 z Zielonej Góry, uchodzącym za faworyta turnieju. Zielonogórzanie w grupie rozbili rywali ze Strzelec Krajeńskich 6:1 i ze Słubic 8:1. Mecze półfinałowe okazały się jednostronnymi widowiskami.

W pierwszym zawodnicy z Gimnazjum nr 1 z Kostrzyna zdeklasowali drużynę z Jasienia 9:1. Jednak, jak się później okazało, nie był to najwyższy wynik w półfinale, gdyż zawodnicy z Zielonej Góry pokonali swoich kolegów z Tuplic 10:2. Tak wysokie porażki mogły odebrać chęć do dalszej gry obu przegranym drużynom. Jednak zarówno zawodnicy z Tuplic jak i z Jasienia szybko otrząsnęli się i w meczu o 3. miejsce rozegrali bardzo zacięte spotkanie, które ostatecznie wygrała drużyna z Tuplic 2:0. W finale lubuskiego turnieju swój zwycięski marsz kontynuowali zawodnicy z Zielonej Góry, którzy zdecydowanie, 7:2, pokonali piłkarzy z Kostrzyna. Na pocieszenie przypadło Kostrzynianom wyróżnienie indywidualne ? tytuł króla strzelców, który zdobył 9 bramek. Najlepszym bramkarzem finału został wybrany Damian Marszycki z Tuplic.

O zawodach można też przeczytać na portalu SPORT.PL

Szybki kontakt

Zespół Szkół w Tuplicach
Publiczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej
ul. Daszyńskiego 1
68-219 Tuplice
tel. 68 3625337
sekretariat - gimtuplice@interia.pl

redakcja strony internetowej
d.wypych@edu.tuplice.pl

Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny
SKKT Tuplice

Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny

Szkolna Platforma Edukacyjna
Szkolna Platforma Edukacyjna
Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Odkrywców Talentów