Rocznica katastrofy pod Smoleńskiem.

Sobota 10 kwietnia 2010r. Każdy z nas ma w swojej pamięci tamto przedpołudnie. Nie zapowiadało wiadomości, które usłyszeliśmy i które wprowadziły nas w smutek i żal.

“Prezydent Lech Kaczyński nie żyje”. Łzy same napłynęły do oczu.

By oddać hołd wszystkim poległym, uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na uroczystości Mszy Świętej wraz z Dyrekcją Szkoły, przedstawicielami Urzędu Gminy, Straży Granicznej oraz służbami mundurowymi.

Aby upamiętnić katastrofę pod Smoleńskiem, uczniowie dedykowali poległym poezję polityczną. Następnie p. Dyrektor M. Polak, p. Wójt Gminy T. Rybak i p. J. Skrzypa ze Straży Granicznej oraz ks. Kanonik Jerzy Loch odczytali nazwiska poległych i złożyli kwiaty pod tablicą pamięci. Tak doniosłą chwilę uczczono hymnem państwowym i minutą ciszy. W uroczystej Mszy Św. Wzięły udział  Poczty Sztandarowe z Zespołu Szkół. Była to kolejna lekcja historii o naszej Ojczyźnie.