Aktualności z życia szkoły, kadra, osiągnięcia, historia, gazetka szkolna, publikacje

Jak prawdziwi artyści…

szprotawa1 Dnia 21 maja 2010 roku w Domu Kultury w Szprotawie odbył się finał Lubuskiej Gali Teatralnej “Pro arte” promującej młode talenty naszego województwa. Można było obejrzeć 11 zespołów nominowanych w przeglądach rejonowych. Przedstawicielami żarskiego powiatu był zespół “Po prostu my” z Gimnazjum w Tuplicach i “Pod napięciem” z Gimnazjum nr 1 w Żarach. Kunszt aktorski, efekty specjalne, niesamowita muzyka to tylko niektóre z walorów grup, które prezentowały się na scenie. Wyróżnił się szczególnie zespół “Trach…!” z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji w Zielone Górze. Opowiedział on nam historię Calineczki, znanej postaci z bajki Andersena, jednak to nie była tylko zwyczajna bajka. Główna aktorka miała w sobie tyle zwiewności i delikatności, że wyglądała na scenie jak biały motylek unoszący się w powietrzu. Konwencja snu, tajemniczości, teatru cieni, baletu, doskonale dobrana muzyka i ciekawe pomysły na stroje –  według nas-  zdecydowały o przechyleniu szali zwycięstwa. Tak zdecydowała też Rada Artystyczna. Grupa ta została laureatem tegorocznej gali. Drugim laureatem został zespól “Małe Conieco” z miejscowości Czarnowice k.Gubina.Pokazał on doskonały warsztat teatralny, zgranie aktorskie i przede wszystkim wspaniale akompaniującego na różnego rodzaju instrumentach opiekuna zespołu Krzysztofa Irsika.
Oprócz zaszczytnego tytułu laureata przyznano jeszcze dwa wyróżnienia dla zespołów: “Gotowe na wszystko” z Zespołu Szkół w Bytomiu Odrzańskim za przedstawienie “Dbajmy o zdrowie” i reprezentanta Ośrodka Kultury i Sportu w Nowym Miasteczku “Wyjście ewakuacyjne” za spektakl “W szpitalu” opowiadający historie nieuleczalnie chorych dzieci.
Cóż? Mieliśmy nadzieję, że i my, za tyle ciężkiej pracy i serca włożonego w nasze “Lustro”, przywieziemy jakąś nagrodę, ale niestety nie udało się. Choć zdajemy sobie sprawę, że sam pobyt i możliwość zaprezentowania się wśród najlepszych artystów naszego województwa jest już nie tylko wielkim zaszczytem, ale i wspaniałą nagrodą. Może nawet cenniejszą niż rzeczy materialne… Przede wszystkim dlatego, że mogliśmy zabrać ze sobą naszą publiczność i mamy nadzieję, że te 33 osoby choć trochę polubią teatr, a może stanie się on ich pasją? Któż to wie…
Jadwiga Zaborowska, Agnieszka Oleś-Paluszkiewicz

Szybki kontakt

Zespół Szkół w Tuplicach
Publiczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej
ul. Daszyńskiego 1
68-219 Tuplice
tel. 68 3625337
sekretariat - gimtuplice@interia.pl

redakcja strony internetowej
d.wypych@edu.tuplice.pl

Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny
SKKT Tuplice

Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny

Szkolna Platforma Edukacyjna
Szkolna Platforma Edukacyjna
Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Odkrywców Talentów