Konkurs pt. “TWÓRCZOŚĆ Z KOSZA”.

Ministerstwo Środowiska zaprasza młodzież oraz szkoły gimnazjalne do wzięcia udziału w konkursie pt. “TWÓRCZOŚĆ Z KOSZA”, który przeznaczony jest dla tych, którzy lubią kręcić filmy lub dla tych, których kręci tworzenie komiksów.

Celem Konkursu jest uświadomienie uczniom gimnazjów, jak bardzo istotny jest problem segregacji odpadów oraz zapobieganie powstawaniu odpadów.

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu 5-15 minutowego filmu edukacyjnego lub wykonaniu komiksu związanego z tematyką segregacji odpadów oraz zapobiegania powstawaniu odpadów.

FILM – Wystarczy zebrać grupę “aktorów”, czyli najbardziej fotogenicznych kumpli z Twojej paczki, wpaść na ciekawy pomysł, wziąć kamerę i nakręcić krótki film edukacyjny na temat segregacji odpadów i ich zapobiegania.

KOMIKS – Jeśli koledzy nie wykazują chęci zagrania w filmie, to na pewno namiętnie zarysowują swoje szkolne zeszyty. Jeśli stworzą ciekawy komiks o tematyce segregacji i zapobiegania odpadów, mają szanse wygrać ATRAKCYJNE NAGRODY!

Więcej informacji TU