Dzień biblioteki

P1010068Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece szkolnej odbyło się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Aktyw biblioteczny przygotował na ten dzień przedstawienie lalkowe pt. “CZERWONY KAPTUREK” dla klas I-III szkoły podstawowej. Po przedstawieniu Czerwony Kapturek częstował dzieci słodyczami i zapraszał do udziału w konkursie. Każdy zwycięzca otrzymał drobny upominek. Młodzież szkolna miała również możliwość udziału w konkursach zorganizowanych przez bibliotekarza m. in.:
– wyszukiwanie wylosowanych tytułów na półkach,
– wypełnianie karty katalogowej książki,
– “Pomieszane tytuły”- uczniowie musieli dopasować pasujące do siebie tytuły,
– “Czy poznajesz swojego nauczyciela” – przygotowane były zdjęcia  nauczycieli z lat dzieciństwa. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć kto jest na zdjęciu.
Ponadto zorganizowana została wystawa książek:
– “Książki najchętniej czytane przez dzieci”
– “Książki najchętniej czytane przez młodzież”
– “Książki najchętniej czytane przez nauczycieli w dzieciństwie”.
Ponadto na każdej lekcji nauczyciele czytali uczniom fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa.
Celem całodziennej akcji było zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Beata Kloc